Porovnanie PZP online pre najlacnejšiu ponuku

Ak máte auto, tak musíte mať aj PZPKúpili ste si nejaké vozidlo, na ktoré potrebujete uzavrieť PZP? Prípadne vám skončila platnosť? Tak ste tu správne. Pretože v tomto článku vám poradíme, kde je vám k dispozícii najlacnejšia a najvýhodnejšia poistka. Povinné zmluvné poistenie (PZP), zákonné poistenie alebo poistenie vozidla sú všetko synonyma. Všetky tieto názvy obsahujú slová ako „zákon“ a „poistenie“, čo implikuje, že je povinnosťou každého a jedného jazdcu a majiteľa vozidla utvoriť tento druh poistenia. Či už jazdíte málo alebo viac, na hlavných ťahoch alebo vedľajších cestičkách, nič vás neospravedlňuje, ak vás zastaví hliadka Policajného zboru a vy toto poistenie nebude mať uzavreté.

Rôzne typy pre porovnanie PZP

Mnoho ľudí žije v domnienke, že zákonná poistka sa vzťahuje len na auto a nie na iné vozidlá. Skutočnosťou však je, že musí byť uzatvorené, aj keď vlastníte motorku alebo prívesný vozík. Preto je dôležité zvoliť vhodné vozidlo pre porovnanie PZP.

Auto

Poistenie auta je najznámejší a najklasickejší typ, ktorý skoro nikto nepodceňuje a ktorého si je zväčša každý vedomý. Viac podceňovanými býva poistenie motorky a prívesného vozíka.

Motorka

Ak máte motorku, prípadne si nejakú chcete zabezpečiť, myslíte na to, že aj tento typ motorového vozidla potrebuje povinné zmluvné poistenie. Je jedno či ide o babetu, čezetu alebo Yamahu. Aj keď jazdíte len po dedine alebo po poli, policajti majú právo od vás žiadať doklady od vozidla, do ktorých sa zaradzuje aj zelená karta. Pokuta vás môže vyjsť drahšie ako cena samotného vozidla (v niektorých prípadoch).

Prívesný vozík

Poistenie prívesného vozíka sa môže javiť ako niečo kuriózne, avšak ak sa nad týmto zamyslíte hlbšie, zistíte, že to nie je zbytočné. Prečo? Pretože prívesný vozík sa stáva súčasťou cestnej premávky, hoci nie je poháňaný vlastným motorom. Nehodovú udalosť môže zapríčiniť aj prívesný vozík. Viackrát sa stalo, že vinníkom bol práve tento objekt, ale vodiči auta, na ktoré bol prívesný vozík napojený sa vyhovárali na to, že nie ich vozidlo spôsobilo nehodovú udalosť, ale práve prívesný vozík, ktorý sa stal predmetom samostatného poistenia.

Najlacnejšie ponuky získate cez porovnanie PZP onlineNajlacnejšie porovnanie online

Ak patríte k tej kategórii ľudí, ktorí radi šetria, resp. ktorí nemajú peniaze „na vyhadzovanie“ chceli by sme vás oboznámiť o tom, kde nájdete najlacnejšie PZP. Nejde len o auto, ale aj na motocykel alebo prívesný vozík. Na tejto stránke nenájdete len najlacnejšie ponuky, ale aj kalkulačku na porovnanie povinného zmluvného poistenia cez internet.

Porovnanie online je najrýchlejšia metóda porovnania cien. Prečo? Pretože stačí, že vypíšete niekoľko údajov, o ktorých bližšie si povieme nižšie a okamžite vám vybehnú ponuky niekoľkých poisťovní a jedno z nich bude určite to najlacnejšie. Potom si už môžete sami vybrať, ktoré vám najviac vyhovuje po finančnej stránke a ktoré najviac zodpovedá tomu, čo od toho očakávate (možno cena, balíček produktov, konkrétna spoločnosť…). Všetko je možné vďaka poistnej kalkulačke.

Ako funguje celý proces?

Porovnanie PZP online funguje na jednoduchom princípe. Buď si kliknete na vyššie odporúčanú stránku, ktorá vám poskytne najlacnejšie, najlepšie a dokonca aj najvýhodnejšie alebo môžete využiť druhú možnosť, a tou je pokračovať v čítaní a dozvedieť sa, že to, porovnanie online ovplyvňujú nasledujúce údaje:

 • mesto resp. okres, kde sa vozidlo nachádza;
 • účel využitia vozidla;
 • približný počet kilometrov najazdených za rok;
 • dátum výroby;
 • značka vozidla;
 • model vozidla;
 • objem motora;
 • výkon motora;
 • prevádzková hmotnosť;
 • najväčšia prípustná hmotnosť;
 • typ paliva.

Nielen údaje vozidla, ale aj žiadateľ môže ovplyvniť jednotlivé ceny, a to nasledujúcimi skutočnosťami:

 • zavinenie škodovej udalosti;
 • počet rokov bez škodovej udalosti;
 • rodič dieťaťa do 15 rokov;
 • majiteľ účtu v OTP banke;
 • platiteľ iného typu poistenia (domová poistka, životná poistka…).

Formulári vám dáva na výber, či chcete platiť štvrťročne, polročne alebo ročne.

Výhody online vybavenia

Jednou z najhlavnejších výhod porovnania online je to, že ušetrí váš čas. Nemusíte chodiť do všetkých poisťovní, ktoré poskytujú povinné zmluvné poistenie, ale všetko nájdete na jednom mieste, online. Okrem toho sa sami rozhodnete, ktoré PZP bude pre vás najvýhodnejšie, pretože jednotliví pracovníci majú v pracovnej náplni prehovárať klientov na svoju stranu, takže možno by ste sa nechali prehovoriť na niečo, čo by ste vôbec nechceli a čo by možno ani nebolo vôbec výhodné. Hlavne ak patríte k ľuďom, ktorí sa nechajú ľahko prehovoriť. Porovnanie vám necháva dostatok času na premyslenie, nikto vás nebude ovplyvňovať, sami si prejdete pre a proti konkrétneho druhu poistenia.

Uzavreli ste zmluvu?

V prípade, že ste uzavreli zmluvu, ste za vodou. Samozrejme, ak ste ho do 30 dní zaplatili. Okamžite po uzavretí povinného zmluvného poistenia vám bude na mailovú adresu odoslaný návrh zmluvy a zelená karta, ktorá slúži ako náhrada za zelenú kartu, ktorá vám bude doručená ako náhle poisťovňa zaregistruje zaplatenie.

Majte pri sebe bielu kartuZastavila ma hliadka, stále nemám zelenú kartu

Niekedy je lepšie pri sebe nosiť aj účet o zaplatení, pretože zelená karta je doručená aj v tom prípade, že zákonná poistka ešte nie je zaplatená.

Horší prípad nastane vtedy, ak ste ho neuzavreli. Vtedy môžete dostať vysokú pokutu, ktorá môže presiahnuť niekoľkonásobne výšku poistného za niekoľko rokov. K tomu, ak zaviníte nejakú nehodu, je možné, že sa nedoplatíte.

Výhodnejšia zákonná poistka

Máte už uzavreté PZP, ale uvedomili ste si, že na trhu je momentálne výhodnejšia ponuka? Netrápte sa. Vaše poistenie môžete vypovedať skôr a požiadať o inú ponuku najneskôr 6 týždňov do konca vášho súčasného. Žiadosť o zrušenie môžete nájsť aj na stránke hore. Stačí ak ju vypíšete a buď odošlete do pobočky vašej poisťovne alebo ju tam priamo zanesiete.

Povinné zmluvné poistenie je veľmi vyhľadávaným produktom, hlavne z toho dôvodu, že je povinné , pretože je stanovené zákonom. Poskytli sme vám informácie ohľadom toho, aké typy existujú, ako aj o tom, kde môžete uzavrieť najlacnejšie poistenie na auto, na motorku alebo prívesný vozík. Ak hľadáte viac informácií, téma vám bude priblížená aj v tomto článku.