PZP kalkulačka pre výpočet ceny poistenia

PZP kalkulačka slúži na výpčet ceny poistnéhoHľadáte pre vás vhodné povinné zmluvné poistenie? To, čo vám pomôže pri vašom pátraní najviac, je PZP kalkulačka. Je online nástrojom, ktorý je využívaný kvôli svojim mnohým výhodám. Stále však nie je známa natoľko, aby jej službu využívala väčšina klientov.

Ceny sa pohybujú v rôznych cenových hladinách. Všetko závisí od toho, koho sa rozhodnete požiadať o zmluvu. Aby sme vám ušetrili čas a vy ste nemuseli chodiť od pobočky k pobočke a zisťovať jednotlivé cenové ponuky jednotlivých poisťovní, ponúkame vám výpočet ceny touto PZP kalkulačkou. Potom, ako zadáte jednotlivé údaje, táto poistná kalkulačka vám poskytne výpočet ceny od jednotlivých poisťovní. To by pre vás znamenalo, že nemusíte rovnaké údaje vypisovať viackrát, ak budete kontaktovať konkrétnu poisťovňu. Zapíšete ich raz a výpočet bude pozostávať z viacerých ponúk všetkých známych, ale aj menej známych poisťovní. Na výber cez Uzavripzp je aj havarijné poistenie.

Jej výhody

Má viacero výhod. Niektoré sme si už vyššie naznačili, no buďme konkrétnejší, pretože táto kalkulačka je skutočne to, čo musíte minimálne raz v živote vyskúšať, aby ste pochopili, ako vám to uľahčí bytie.

 1. Úspora času

Jednou z hlavných výhod, akú kalkulačka poistného predstavuje, je práve úspora času. Čas ušetríte už len tým, že sa nemusíte z roboty ponáhľať do jednotlivých pobočiek a zisťovať ponúkané ceny. Možno bývate v mieste, kde veľmi na výber nemáte a tak sa rozhodnete cestovať na iné miesto, čo vám zaberie ešte viac času. Výpočet PZP s kalkulačkou online vám môže ušetriť až niekoľko hodín drahocenného času. Čas, ktorý ušetríte týmto spôsobom môžete využiť na mnoho iných vecí, napríklad viac sa venovať rodine, vyjsť si na výlet…

 1. Úspora financií

Ušetrite peniaze na nižšom poistnomUrčite to ocení aj vaša peňaženka, prípadne bankový účet. Tým, že nemusíte nikam cestovať, aby ste našli vhodného sprostredkovateľa, ušetríte niekoľko eur. Ďalšie eurá ušetrí samotný výpočet, ktorý vám nahodí výsledky viacerých sprostredkovateľov poistiek. Jednotlivé ceny poistenia sa môžu za ten istý produkt líšiť až o niekoľko stoviek eur. Možno je vo vašom meste práve tá pobočka, ktorej cena je najvyššia a ktorá vás presviedča, že je to pre vás to najlepšie. Nenechajte sa zlákať na osobné prehováranie. Vyskúšajte a uvidíte, že vás o svojich výhodách presvedčí sama.

Ak už máte poistenie uzavreté, ale PZP kalkulačka vás zlákala na vyskúšanie jej kvalít, chápeme to. Náhodou ste pri tom zistili, že vaše poistenie je nevýhodné, pretože ste našli lepšie, lacnejšie, nie je to žiaden problém. Vypovedať vaše súčasné PZP môžete z viacerých dôvodov. Ak však tento dôvod predstavuje lacnejší výpočet, môžete tak urobiť najneskôr 6 týždňov pred koncom zmluvy, ktorú chcete vypovedať. O novú poistku môžete požiadať priamo cez kalkulačku.

 1. Presný a nezáväzný PZP výpočet

Okrem toho, že vám ponúka výpočet od viacerých poisťovní, je maximálne presný. Nechcete využiť tieto možnosti, pretože sa bojíte, že sa musíte hneď rozhodnúť? Žiadny strach, je to nezáväzné. Vôbec nemáte povinnosť požiadať okamžite.

Možno by vás zaujímalo aj to, aké údaje môžu mať na svedomí zmenu ceny. A možno budete prekvapený, ak vám povieme, že nie je ovplyvnená len samotným vozidlom, ktoré chcete poistiť, ale aj osobou žiadateľa a teda vami.

Ceny ovplyvňujú tieto parametre vozidla:

 • mesto resp. okres, kde sa vozidlo nachádza (cena býva vyššia, ak sa vozidlo pohybuje po frekventovaných cestách);
 • účel využitia vozidla (či ide o bežné využitie, historické vozidlo alebo požičiavanie auta);
 • približný počet kilometrov, ktoré dané vozidlo najazdí za rok;
 • dátum výroby,
 • značka a model vozidla;
 • podľa objemu a výkonu motora v kW;
 • prevádzková hmotnosť;
 • najväčšia prípustná hmotnosť;
 • typ paliva

Ceny ovplyvňujú tieto skutočnosti majiteľa vozidla:

 • či už niekedy zavinil škodovú udalosť (ak áno, treba rátať s tým, že cena bude vyššia);
 • doba bez škodovej udalosti (v prípade, že zavinil škodovú udalosť je potrebné uviesť počet rokov bez nehody pred škodovou udalosťou);
 • či je rodičom dieťaťa do 15 rokov (ak áno, cena bude pravdepodobne nižšia, pretože vodiči s neplnoletými deťmi majú tendenciu jazdiť bezpečnejšie);
 • či je majiteľom účtu v OTP banke;
 • a nakoniec či je platiteľom iného typu poistenia (životná poistka, domová poistka…)
 1. Žiadne naliehanie, dostatok času na rozhodnutie

Vaše rozhodnutie dôkladne zvážteJednou z najhlavnejších výhod, akú vám poistná kalkulačka ponúka, je to, že vám dáva dostatok času na rozhodnutie. Nikto na vás nebude naliehať, tak ako by to mohlo byť v prípade, že by ste oslovili pracovníka v kamennej pobočke. Každému ide o provízie a tak sa vás každý a jeden pracovník bude snažiť presvedčiť, že ponuka jeho poisťovne je tá najlepšia. Porovnanie online vám ponúka viacerých poskytovateľov a dostatok času. Nebude na vás tlačiť, že daná ponuka čoskoro vyprší. Výber vášho povinného zmluvného poistenia je na vás. Ak sa vám žiadna z ponúkaných možností nepáči, nemusíte ju uzavrieť za každú cenu. Výpočet ceny na vás počká do rána, do večera, do konca týždňa … dokedy budete potrebovať.

Výpočet ceny poistenia auta a nástroj, ktorý výpočet umožňuje, a teda kalkulačka PZP sú skutočne užitočnými pomocníkmi, ak ste časovo a finančne vyťažená osoba. Ak si stále nie ste istý, či je to nástroj, cez ktorý by ste ho mali uzavrieť, tento článok vás možno presvedčí o opaku. Veľa šťastia pri výbere!