Hypokalkulačka pre výpočet splátky hypotéky

S hypokalkulačkou si viete vypočítať splátkyPotrebujete väčšiu sumu peňazí, ale neviete kto by vám ponúkol najlepšie možnosti? Tak v tomto článku vám predstavíme internetový nástroj, ktorý vám v tomto ohľade určite pomôže. Tým nástrojom je hypokalkulačka (ináč aj hypotekárna kalkulačka), ktorej cieľom je urobiť výpočet hypotéky ako aj jej splátky. Do posledného detailu z nej môžete vyčítať všetko, čo by mali pri výbere vhodnej ponuky zavážiť. Viac o tom si povieme nižšie.

Kde ju možno objaviť?

Hypokalkulačka je vám dostupná  úplne každému aj na stránke hore. Dostanete sa na ňu jednoducho. Buď si do vášho prehľadávača zadáte názov stránky alebo si jednoducho kliknete na vyššie označený výraz. To vás presmeruje na nástroj, ktorý hľadáte a vy si zadarmo a veľmi rýchlo viete urobiť výpočet hypotéky.

Viete ako pre porovnanie postupovať?

Ak by ste chceli túto možnosť využiť a zistiť si výpočet hypotéky, ako aj jej splátky, musíte urobiť iba zopár veľmi jednoduchých vecí. Ísť na vyššie zmienenú stránku, v ktorom vám je k dispozícií hypokalkulačka, nájsť si jednoriadkový formulár, do ktorého zadáte niekoľko parametrov, akými sú:

suma, o ktorú žiadate: požiadať môžete už od 3 000, horná hranica je stanovená na 200 000 eur. Ako možno viete, žiadaná suma sa odvíja od výšky založenej nehnuteľnosti

doba splácania: pre nezáväzný výpočet presných hodnôt hypotéky, ako aj jej splátky, je potrebné zadať aj dobu, akú by ste chceli danú sumu splácať. Minimálne však 4 roky a maximálne 30.

dobu fixácie: tento údaj má takisto isté obmedzenie a určuje, koľko rokov by ste chceli splácať rovnako (rovnakú sumu s rovnakým úrokom). Vybrať si môžete z minimálne jednoročnej a maximálne dvadsaťročnej doby fixácie. No zároveň máte na výber si nevybrať žiadnu fixáciu, čo by znamenalo, že splácať budete podľa aktuálneho stavu banky a celkového finančného trhu. Výhodou fixácie je, že vám môže dlhodobo zaručiť skutočne nízky úrok, čo sa cení hlavne v súčasnosti, kedy úroky dosahujú historické minimá.

hodnotu domu alebo bytu: iste viete, že pri finančnej pomoci tohto typu je potrebné založiť nehnuteľnosť. Výpočet hypotéky nielen pomocou hypokalkulačky sa odvíja od výšky hodnoty založenej nehnuteľnosti. Táto finančná pomoc sa vzťahuje výhradne na opravu, kúpu alebo stavbu domu a bankové spoločnosti sú vám ochotné požičať maximálne 70% z jeho oficiálne vyjadrenej hodnoty (tzv. LTV). Aby to zas nevyzeralo, že všetky, treba sa zmieniť aj o tom, že niektoré z nich „preplácajú“ ešte nižšie percento. Ak by ste potrebovali financovať celú stavbu, skúste to skôr pri spotrebnom úvere.

Ako postupovať pri vybavovaní?Porovnanie je hotové, čo ďalej?

Po vypísaní všetkých údajov a ich následnom odoslaní sa vám skoro okamžite zobrazí porovnanie z hypotekárnej kalkulačky, obsahujúce ponuky viacerých bankových poskytovateľov. Hypokalkulačka vám zobrazí presné číselné vyjadrenia pre výšku úroku, mesačnú splátku, dobu fixácie, poplatku za sprostredkovanie, maximálnu hodnotu LTV, ale presne uvidíte aj to, akú vysokú sumu celkovo preplatíte. Uvidíte, že výsledné rozdiely môžu byť aj napriek veľmi podobným úrokom, priepastné. V niektorých prípadoch  sa preplatená suma môže líšiť až o 20 000 eur!!!

Treba dodať, že hypokalkulačka síce zobrazuje číselne presné výsledky, ale niekedy ich treba ponímať len orientačne. Prečo? Pretože celkové vaše možnosti sa môžu líšiť od viacerých, tento krát už osobnejších kritérií, ktoré nie je potrebné do tohto nezáväzného formulára zadávať. Ide napríklad o váš vek, pracovné zaradenie, mesačné príjmy atď. Banka by asi neschválila žiadosť o najvyššiu sumu s najdlhšou dobou platnosti, ak by o ňu žiadal niekto tesne pred dôchodkom. Tam by bolo potrebné upraviť buď dobu splatnosti alebo osobu, ktorá žiada.

Napriek vyššie zmieneným faktom, nič nebráni tomu, aby ste si priamo na danej stránke podali nezáväznú žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov. Aj na tento úkon máte na výber z dvoch možností. Urobte tak buď vypísaním priameho formulára alebo druhou ponúkanou možnosťou je požiadať konkrétne jednu alebo viacero bankových spoločností, ktoré vám hypokalkulačka vo výpočte hypotéky zobrazila.

Prečo ju určite využiť?

To, že je hypokalkulačka skutočne prevratný internetový nástroj dokazuje aj niekoľko jej výhod. Je časovo úsporná, bezplatná a ušetrí vás od toho, aby ste si zvolili nejaký nevýhodný produkt, pri ktorom by ste preplatili snáď aj ďalšiu pomyselnú nehnuteľnosť.

Šetrenie času sa rovná šetreniu peňazí1.časová úspora

Hypokalkulačka je produkt, ktorý má už vo svojej hlavnej myšlienke najpresvedčivejší argument na jej využitie. Tým argumentom je, že vďaka nej si môžete urobiť resp. vykalkulovať výpočet mesačnej splátky hypotéky v rôznych bankových spoločnostiach. Tento bude navyše obsahovať presné číselné údaje. Koľko času by vám trvalo, kebyže sa rozhodnete takýto prieskum urobiť osobne? Len v jednej banke by vás to stálo minimálne polhodiny času. Prieskum nie je prieskumom, ak do neho nezapojíte viacero pobočiek. Samozrejme, aj toto „zapájanie“ vám uberie z vášho voľného času aj niekoľko hodín, ktoré by ste mohli tráviť príjemnejším spôsobom. Dnes však máte na výber, a to je riešiť všetko rýchlo a cez internet. Hypokalkulačka online vám po nastavení presných parametrov, ktoré trvá maximálne 2 minúty, zobrazí porovnanie všetkých ponúk do niekoľkých sekúnd.

2.bezplatná

Druhou hlavnou výhodou tohto nástroja je, že hypokalkulačka je úplne zadarmo. Predstavte si len to, koľko by vás stálo dopraviť sa do pobočky a potom od pobočky zas do inej pobočky. Tento nástroj ušetrí vaše financie aj tým, že ak si nezvolíte nesprávny produkt, tak nemusíte ľutovať to, že ste zbytočne preplatili desiatky tisíc eur na rovnakom produkte, než by vám poskytla iná spoločnosť za oveľa prijateľnejších podmienok.

Dúfame, že sme vás presvedčili o tom, že hypokalkulačka, o ktorej sa môžete dočítať aj v inom článku, je veľmi inteligentný internetový nástroj, ktorý vám dokáže vygenerovať presný výpočet hypotéky, ako aj jej mesačných splátok. Vyskúšajte si ju na internete!