Porovnanie PZP online ešte dnes!

Ak máte auto, tak musíte mať aj PZPKúpili ste si nejaké vozidlo, na ktoré potrebujete uzavrieť PZP? Prípadne vám platnosť PZP skončila? Tak ste tu správne. Pretože v tomto článku vám poradíme, kde je vám k dispozícii najlacnejšia a najvýhodnejšia poistka. Čo je to vlastne zákonná poistka, nazývané aj zákonné poistenie? PZP, povinné zmluvné poistenie, zákonná poistka, zákonné poistenie alebo poistenie vozidla sú všetko synonyma. Všetky tieto názvy obsahujú slová ako „zákon“ a „poistenie“, čo implikuje, že je povinnosťou každého a jedného jazdcu a majiteľa vozidla utvoriť tento druh zákonného poistenia. Či už jazdíte málo alebo viac, na hlavných ťahoch alebo vedľajších cestičkách, nič vás neospravedlňuje, ak vás zastaví hliadka Policajného zboru a vy toto poistenie nebude mať uzavreté.

Typy zákonnej poistky

Mnoho ľudí žije v domnienke, že zákonná poistka sa vzťahuje len na auto. Skutočnosťou však je, že zákonné poistenie musí byť uzatvorené, aj keď vlastníte motorku alebo prívesný vozík.

Auto

Poistenie auta je najznámejší a najklasickejší typ povinného zmluvného poistenia, ktorý skoro nikto nepodceňuje a ktorého si je zväčša každý vedomý. Viac podceňovanými býva poistenie motorky a prívesného vozíka.

Motorka

Ak máte motorku, prípadne si nejakú chcete zabezpečiť, myslíte na to, že aj tento typ motorového vozidla potrebuje povinné zmluvné poistenie. Je jedno či ide o babetu, čezetu alebo Yamahu. Aj keď jazdíte len po dedine alebo po poli, policajti majú právo od vás žiadať doklady od vozidla, do ktorých sa zaradzuje aj zákonná poistka. Pokuta vás môže vyjsť drahšie ako cena samotného vozidla (v niektorých prípadoch).

Prívesný vozík

Poistenie prívesného vozíka sa môže javiť ako niečo kuriózne, avšak ak sa nad týmto PZP zamyslíte hlbšie, zistíte, že to nie je zbytočné. Prečo? Pretože prívesný vozík sa stáva súčasťou cestnej premávky, hoci nie je poháňaný vlastným motorom. Nehodovú udalosť môže zapríčiniť aj prívesný vozík. Viackrát sa stalo, že vinníkom bol práve tento objekt, ale vodiči auta, na ktoré bol prívesný vozík napojený sa vyhovárali na to, že nie ich vozidlo spôsobilo nehodovú udalosť, ale práve prívesný vozík, ktorý sa stal predmetom samostatného povinného zmluvného poistenia.

Všetky typy môžete uzatvoriť na stránke uzavripzp.sk.

Najlacnejšie ponuky získate cez porovnanie PZP onlineNajlacnejšie poistenie

Ak patríte k tej kategórii ľudí, ktorí radi šetria, resp. ktorí nemajú peniaze „na vyhadzovanie“ chceli by sme vás oboznámiť o tom, kde nájdete najlacnejšie PZP. Nejde len o najlacnejšiu poistku na auto, ale o najlacnejšie poistenie vôbec: aj na motocykel alebo prívesný vozík. Na stránke uzavripzp.sk nenájdete len najlacnejšie poistenie, ale aj porovnanie PZP online.

Porovnanie online je najrýchlejšia metóda porovnania cien. Prečo? Pretože stačí, že vypíšete niekoľko údajov, o ktorých bližšie si povieme nižšie a okamžite vám vybehnú ponuky niekoľkých poskytovateľov povinného zmluvného poistenia a jedno z nich bude určite to najlacnejšie. Potom si už môžete sami vybrať, ktoré vám najviac vyhovuje po finančnej stránke a ktoré najviac zodpovedá tomu, čo od zákonnej poistky očakávate (možno cena, balíček produktov, konkrétna spoločnosť…).

Ako funguje porovnanie online?

Porovnanie PZP online funguje na jednoduchom princípe. Buď si kliknete na vyššie odporúčanú stránku, ktorá vám poskytne najlacnejšie, najlepšie a dokonca aj najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie alebo môžete využiť druhú možnosť, a tou je pokračovať v čítaní a dozvedieť sa, že to, porovnanie zákonného poistenia online ovplyvňujú nasledujúce údaje: mesto resp. okres, kde sa vozidlo nachádza; účel využitia vozidla; približný počet kilometrov najazdených za rok; dátum výroby; značka vozidla; model vozidla; objem motora; výkon motora; prevádzková hmotnosť; najväčšia prípustná hmotnosť; typ paliva. Nielen údaje vozidla, ale aj žiadateľ môže ovplyvniť jednotlivé ceny, a to nasledujúcimi skutočnosťami: zavinenie škodovej udalosti; počet rokov bez škodovej udalosti; rodič dieťaťa do 15 rokov; majiteľ účtu v OTP banke; platiteľ iného typu poistenia (domová poistka, životná poistka…). Formulári vám dáva na výber, či chcete vašu zákonnú poistku platiť štvrťročne, polročne alebo ročne.

Výhody online vybavenia

Jednou z najhlavnejších výhod porovnania online je to, že ušetrí váš čas. Nemusíte chodiť do všetkých spoločností, ktoré poskytujú povinné zmluvné poistenie, ale všetko nájdete na jednom mieste, online. Okrem toho sa sami rozhodnete, ktoré PZP bude pre vás najvýhodnejšie, pretože jednotliví pracovníci majú v pracovnej náplni prehovárať klientov na svoju stranu, takže možno by ste sa nechali prehovoriť na niečo, čo by ste vôbec nechceli a čo by možno ani nebolo vôbec výhodné. Hlavne ak patríte k ľuďom, ktorí sa nechajú ľahko prehovoriť. Porovnanie vám necháva dostatok času na premyslenie, nikto vás nebude ovplyvňovať, sami si prejdete pre a proti konkrétneho druhu zákonného poistenia.

Uzavreli ste zákonné poistenie online?

V prípade, že ste uzavreli zákonné poistenie online, ste za vodou. Samozrejme, ak ste ho do 30 dní zaplatili. Okamžite po uzavretí povinného zmluvného poistenia vám bude na mailovú adresu odoslaný návrh zmluvy a biela karta, ktorá slúži ako náhrada za zelenú kartu, ktorá vám bude doručená ako náhle poisťovňa zaregistruje zaplatenie vašej zákonnej poistky.

Majte pri sebe bielu kartuZastavila ma hliadka, stále nemám zelenú kartu

Ak ste uzavreli zákonné poistenie a máte bielu kartu, tá plne nahradzuje zelenú kartu behom 30 dní. Niekedy je lepšie pri sebe nosiť aj účet o zaplatení, pretože biela karta je doručená aj v tom prípade, že zákonná poistka ešte nie je zaplatená.

Horší prípad nastane vtedy, ak ste povinné zmluvné poistenie neuzavreli. Vtedy môžete dostať vysokú pokutu, ktorá môže presiahnuť niekoľkonásobne výšku PZP za niekoľko rokov. K tomu, ak zaviníte nejakú nehodu, bez toho, aby ste mali uzavretú zákonnú poistku, je možné, že sa nedoplatíte.

Výhodnejšia zákonná poistka

Máte už uzavreté zákonné poistenie, ale uvedomili ste si, že na trhu je momentálne výhodnejšia ponuka? Netrápte sa. Vaše povinné zmluvné poistenie môžete vypovedať skôr a požiadať o inú zákonnú poistku najneskôr 6 týždňov do konca vášho súčasného povinného zmluvného poistenia. Žiadosť o zrušenie PZP môžete nájsť aj na stránke uzavripzp.sk. Stačí ak ju vypíšete a buď odošlete do pobočky vašej poisťovne alebo ju tam priamo zanesiete.

Povinné zmluvné poistenie je veľmi vyhľadávaným produktom, hlavne z toho dôvodu, že je povinné , pretože je stanovené zákonom. Poskytli sme vám informácie ohľadom toho, aké typy zákonnej poistky existujú, ako aj o tom, kde môžete uzavrieť najlacnejšie poistenie na auto, na motorku alebo prívesný vozík. Ak hľadáte viac informácií, téma vám bude priblížená aj v tomto článku.