Pôžičky ihneď

Pôžičkou môžete ihneď získať dodatočné euráPotrebujete rýchlo peniaze, ale nemáte sa na koho obrátiť? Alebo len nechcete svojich známych oboznamovať o vašich finančných ťažkostiach? Ste pred výplatou, ale cestu vám skrížili nečakané výdavky? Práve pôžičky ihneď sú typ rýchlych pôžičiek, určených hlavne pre ľudí, ktorí potrebujú súrne peniaze. Ich poskytovateľmi sú nebankové spoločnosti. Vo všeobecnosti sa jedná o menšie čiastky, dotýkajúce sa maximálne niekoľko stoviek eur. K žiadaným peniazom je možné sa dostať už do 10-tich minút od odoslania žiadosti o pôžičku ihneď. Niekedy to môže byť aj niekoľko hodín, maximálne však 24 hodín.

Ďalším faktom je, že šetria váš čas. Nemusíte sa trápiť zbytočným papierovaním, či dokladovaním príjmu, pretože poskytovatelia tohto typu ho od vás nežiadajú. Jedinou nevýhodou plynúcou z tohto typu je kratšia lehota splatnosti, než pri obyčajných. Ale prejdime si všetky fakty pekne poporiadku.

Je dostupná aj pre mňa?

Nech ste hocikto: šejk z Arábie, pracovník SBS, chyžná alebo bez zamestnania, pôžičky ihneď sú tu aj pre vás! Poskytovatelia týchto pôžičiek netriedia svojich žiadateľov podľa sociálneho statusu, ani podľa mesačných príjmov. Prvou prioritou je poskytnúť finančnú pomoc tým, ktorí o ňu stoja a požiadajú. Ak ste bez zamestnania a máte pochybnosti o tom, či by ste mali šancu na schválenie vašej žiadosti, už ich nemajte. Tento finančný produkt pre nezamestnaných je pre vás riešením.

Ak ste zamestnaný, ale nečakane vás prekvapili nejaké výdavky (pokazené auto alebo domáci spotrebič, nevyhnutný urgentný chirurgický zákrok alebo kúpa topánok pre deti…), potom je tu pre vás úver pred výplatou. Skutočne sa nemusíte báť, že by od vás seriózna nebanková spoločnosť očakávala výpis aktuálneho zostatku na vašom účte.

Pôžička pred výplatou ihneď, ale aj pre nezamestnaných sú poskytované nebankovými spoločnosťami Ferratum, CreditOne, či Pôžičkomat. Pochopiteľne sa môžete stretnúť aj s inými, ale tie nami zmienené sú už overené a dôveryhodné. Ak sa stretnete s neznámou alebo doposiaľ neohodnotenou nebankovou spoločnosťou, ktorá poskytuje nielen peniaze pre nezamestnaných, ale aj iný druh úveru, pre vaše dobro si overujte jej licenciu na stránke Národnej banky Slovenska.

Poznámka: Tieto typy finančných produktov sú rovnako otvorené dôchodcom, brigádnikom, študentom, či ženám na materskej.

Bez registra a jeho overenia

Ak ste už niekedy boli zadlžení voči nejakej bankovej spoločnosti, je jedno či ste splácali poctivo alebo nie. Vaša bankové minulosť je zaznamenaná v registri dlžníkov. V prípade, že došlo z vašej strany k problémom so splácaním pôžičiek, automaticky máte v tomto registri záznam. Ak žiadate o peniaze banku, ale viete, že máte negatívny záznam, je veľmi malá šanca, že vám bude vyhovené. Tie bez registra ale tento register neskúmajú. Neberú do úvahy vašu platobnú minulosť, a tak máte vysoké šance na schválenie vašej žiadosti, aj keď máte v tejto evidencii záznam.

Koľko eur mi môže poskytnúť?

Hlavnou črtou pôžičky ihneď je jej rýchlosť. Preto majú jednotliví poskytovatelia určený limit, ktorý im umožňuje čo najrýchlejšie možne peniaze odoslať a doručiť ich na účet žiadateľa. Limit, ktorý si naše vybrané seriózne a overené nebankové subjekty zvolili, je 350 eur. CreditOne dokonca umožňuje už od 5 eur.

Koľko času mám na jej splatenie?

Keďže rýchla pôžička ihneď sa snaží priviezť žiadateľa k peniazom čo najskôr, to isté očakáva aj poskytovateľ od samotného žiadateľa. A teda, že dlžná suma bude splatená čo najrýchlejšie. Splatná doba nie je ustálená. Kolíše podľa toho o koľko požiadate a koho požiadate. Vo všeobecnosti je možné povedať, že splatnosť pôžičky ihneď je do niekoľkých dní od obdržania peňazí, až po maximálne 31 dní. Väčšinou sa spláca jednorázovo.

Ak z hocakých príčin viete, že do vopred stanoveného termínu nie ste schopní splatiť požičané peniaze, zavolajte poskytovateľovi vybranej pôžičky a požiadajte ho o odklad. Nami vyššie zmienené spoločnosti túto možnosť ponúkajú. Ferratum si účtuje poplatky podľa toho, o koľko chcete splatnosť predlžiť a podľa toho, o akú dlžnú sumu ide. Iné spoločnosti majú prvé predlženie bez poplatku.

Aj k splátke pri tomto type je potrebné prirátať aj úrok…

Pre pôžičky všeobecne je známe, že chcú byť ziskové a účtujú si úrok. To znamená, že úrok je číslo uvedené v percentách, ktoré určuje, koľko by ste preplatili. Je známe, že pri pôžičke ihneď je úroková sadzba (oproti klasickým) vyššia. Pri prieskume trhu však môžete skoro vždy naďabiť na nejaké úrokové zvýhodnenie, napr. Ferratum, CreditOne, ale aj Pôžičkomat ponúkajú pre „prvožiadateľov o financie“ 0% úrok!

Na účet vs. na ruku

Sto ľudí, sto chutí a tak aj pôžičky ihneď dávajú na výber tým, ktorí nevlastnia účet. Na účet je ale v porovnaním s peniazmi na ruku oveľa rýchlejšia. Prečo? Pretože pri žiadosti zaslania na účet vám môžu byť peniaze zaslané už do 10 minút. Na ruku sú v tomto ohľade zdĺhavejšie, pretože si musíte dohodnúť stretnutie so zamestnancom danej nebankovky, čo môže trvať aj niekoľko dní, keďže nebankové spoločnosti, vo väčšine prípadov, nemajú kamenné pobočky. Inou možnosťou je zaslanie peňazí šekom (čo sa už veľmi nepraktikuje). Preto, ak potrebujete peniaze veľmi rýchlo, najrýchlejším riešením je práve pôžička ihneď na účet.

Spôsob požiadania

O pôžičku ihneď je možné požiadať telefonicky, online prostredníctvom internetového formulára, ale aj pomocou sms. Medzi najpopulárnejšie spôsoby odosielania žiadostí patrí bezpochybne sms spôsob.

Sms žiadosť cez mobil

Pri tomto type je dôležité si pamätať správny tvar sms, ktorý má zodpovedať oficiálnej žiadosti a rovnako aj číslo sms, na ktoré má byť žiadosť odoslaná. Niektorí poskytovatelia (ako napr smscredits) umožňujú online registráciu, po ktorej dostanete klientske číslo, pomocou ktorého, ak to bude potrebné, budete žiadať o ďalšiu sms finančnú injekciu. Výhodou registrácie je, že nemusíte vypisovať všetky potrebné detaily do sms správy, ale vďaka klientskemu číslu si spoločnosť určí komu a kam má žiadanú sumu poslať. Nemusí byť však taká rýchla, ako online žiadosť o pôžičku ihneď. Peniaze cez sms žiadosť môžu dôjsť do 72 hodín. Čiže je potrebné počítať s dlhšou čakacou dobou. S sms máte šancu zbaviť sa pri prvom úvere úrokov a k dispozícii máte až 500 eur. Podmienkou je, že musíte vlastniť bankový účet (ak nie vlastniť, tak aspoň mať nejaký, kam môžu byť peniaze zaslané). Celkovo sú cez sms výhodnejšie hlavne pre tých, ktorí nemajú permanentný prístup k internetu.